Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/kei/public_html/079.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Jak pisać wiersze o miłości

Jak napisać wiersz o miłości

Kto z nas nie był zakochany. Właściwie każdy może się spokojnie przyznać, że choć raz na widok przystojnego mężczyzny lub ładnej kobiety, serce zabiło mocniej. Co wtedy się czuje, nie łatwo opisać. Jak zwykło się mówić jest to uczucie wszechogarniające. Nie mamy ochoty jeść, nie zdolni jesteśmy skupić się na jakiejkolwiek pracy, w głowie tkwi tylko jedna myśl: on lub ona.

Idealizujemy tą osobę, chcemy jej cały czas mówić, jak jest dla nas ważna, jednak nie zawsze można to zrobić wprost. Niekiedy uczcie, bywa nieodwzajemnione a wtedy jeszcze trudniej przyznać, że się kocha. Jest na to metoda. Mówi się, że papier wszystko zniesie, nawet niewybredną twórczość. Tym samym z pomocą kartki lub listu znacznie łatwiej wyznać miłość. Najlepiej zrobić to poprzez miłosny wiersz. Kiedy wiadomo, że nie trzeba będzie go recytować osobiście, prościej się otworzyć i dać działać wyobraźni.

Najlepiej pisać wprost o tym, co zaprząta naszą głowę. Czy wiersz będzie rymowany czy też biały (bez rymów) to zależy wyłącznie od piszącego. Talent do pisania z pewnością nasunie na myśl oryginalne, niezbyt banalne teksty rymowane. Jednak bez rymu, także można stworzyć piękny wiersz o miłości.

Dzisiaj pomocą w znacznym stopniu jest Internet. Nie chodzi o to by kopiować cudzą twórczość, ale poszukać inspiracji. Ponieważ taka, powiedzmy sobie radosna twórczość, nie wymaga trzymania się zasad jak pisanie tekstów marketingowych czy reklamowych, można zawrzeć w nich wszystko.

Chłopcy w wierszach dla dziewcząt wysławiają piękno ich oczu, uśmiechów itp. Dziewczęta na walentynki dla chłopców piszą o dozgonnym i prawdziwym uczuciu. Ważne jest by zdawać sobie sprawę, co się chce osiągnąć. Fajnym, porywającym tekstem można przekonać drugą osobę do siebie. Jednocześnie, jeśli będzie zbyt monotematyczny, skutek może być zupełnie odwrotny. Bardzo dobrą okazją do pisania, zwłaszcza anonimowych wierszy są Walentynki. Ale jeśli nie chcemy czekać, warto już dzisiaj przelać uczucia na kartkę papieru i podarować ukochanej osobie.