Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/kei/public_html/079.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Pisanie opowiadań do gazety

Pisanie opowiadań do gazet i czasopism

Dzisiaj zarabia się na wiele sposobów. Coraz to szersze możliwości, otwierają nowe drogi, do rozwoju własnych umiejętności i sposobności do ich korzystania. Niegdyś publikowanie własnych tekstów nie było dostępne szerokiemu gronu. Tylko nieliczni, dobrze piszący i poczytni autorzy mogli to robić. Poprzez wydawanie książek, tomików poetyckich lub też w wyniku publikacji w prasie. W taki oto sposób rozpowszechniały się teksty najbardziej znanych autorów.

Jednakże od czasu, kiedy kolejnym źródłem informacji po prasie, książkach i telewizji stał się Internet, otworzyły się drzwi dla wielu piszących tylko na własny użytek. Można dzisiaj prowadzić blog za pieniądze lub hobbystycznie a i gazety coraz chętniej korzystają z rozmaitych opowiadań, które chętnie publikują na swoich łamach. Rzecz jasna muszą to być teksty dobre jakościowo, ciekawe, poruszające czytelnika.

Niektóre z nich są żywcem wyjęte z ludzkich biografii, toteż bardziej przykuwające uwagę, chętniej czytane. Czytelniczki i czytelnicy, mogą w ten sposób utożsamiać się z autorem lub bohaterem opowiadania. Początkujący w tej kwestii, czujący, że ich utwory są warte pokazania światu, powinni przesyłać próbki swej twórczości do gazet. Nie należy obawiać się surowej krytyki. Próbować zawsze warto, a być może zdobędą one uznanie.

Zarabianie w ten sposób wiąże się z ciężką pracą. Oczywiście piszący musi mieć lekkie pióro, łatwo władać słowem operując metaforami zręcznymi ripostami i tworząc zdania poprawne składniowo jak i stylistycznie. Jednak, co innego polot literacki, co innego wena. Czasami łatwiej stworzyć tekst do gazety na zamówienie, niż samemu otworzyć sobie temat do pisania. Są też i tacy, którym pisanie do czasopism na zamówienie sprawia trudność.

Jednak wolą swobodę literacką i mają własny punkt widzenia na temat takiej pracy. Obecnie pisanie tekstów do gazet za pieniądze traktowane jest jak każda inna praca. Można się w niej spełniać, ale można też bardzo męczyć. Wybór powinien być jednoznaczny- autor piszący pod przymusem nie stworzy ciekawego opowiadania, jeśli taka praca go ogranicza. Jeżeli jednak będzie to dla niego łatwe i przyjemne warto zarabiać w taki sposób.