Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/kei/public_html/079.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Pisanie tekstów dla dzieci

Teksty literackie dla dzieci

Coraz częściej spotkać się można z ofertami dla osób z lekkim piórem, do pisania tekstów dla dzieci. Zauważalna jest także coraz większa podaż książeczek z bajkami i wierszykami nieznanych autorów- nowych. Oczywiście kanonem jest u nas Brzechwa- zręcznie operujący rymami, którego teksty znają wszystkie dzieci w Polsce czy też Julian Tuwim. Ponadto wielu wybitnych autorów od lat czytanych poleca się, jako lekturę obowiązkową dla rodziców czytających dzieciom. Jednak ile można w kółko wałkować stare teksty.

Z pewnością niejednemu się już znudziły i choć dzieci lubią, gdy się im czyta w kółko jedną bajkę, warto zwracać uwagę na teksty nowe. Zmieniły się realia życia, technika się rozwinęła, dzisiaj możemy kupować e-booki dostępne w Internecie a co za tym idzie mamy szerszy dostęp do rozmaitej twórczości. Co więcej możemy ją sami ocenić i wybrać to, co naszym zdaniem dla dziecka będzie najlepsze.

Natomiast patrząc z drugiej strony, oczami osoby czującej, że ta sfera literacka jest jej mocną stroną. Musimy odpowiedzieć na pytanie jak powstają ciekawe teksty dla dzieci. Pasjonaci, z polotem i głową pełną pomysłów nie mają z tym problemu a i rymy same przelewają się na papier czy ekran komputera. Wierszyki, choć trudne pod względem fajnej i szybko czytającej się treści, łatwiejsze są do pisania. Z kolei pisanie bajek czy baśni to już sprawa nieco bardziej poważna.

Treść musi być oparta na fabule. Ta z kolei nie powinna być wzorowana na klasycznych bajaniach czy wręcz z nich odwzorowywana. Chcąc napisać bajkę warto mieć oryginalny pomysł. Doskonałym przykładem jest J. K. Rowling. Pomysł oryginalny, oczywiście nieoderwany od tradycji bajkopisarstwa, ale bardziej przystający do współczesnych realiów. Zdobył tak duże uznanie, jak chyba żadna inna powieść dla dzieci na świecie.

Jak napisać bajkę? Może dla własnego dziecka a może do gazety czy na stronę internetową? Trzeba wybrać temat przewodni.. Warto też tak skomponować tekst by ten miał morał, przekazywał pewne życiowe prawdy. To nie redagowanie pisma urzędowego, więc można pozwolić sobie na swobodę twórczą.