Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/kei/public_html/079.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Pisanie tekstów piosenek

Własne teksty piosenek rap i hip hop

Popularność piosenki zależy między innymi od muzyki i tekstu. Jeśli jej rytm łatwo wpada w ucho, zaczynamy nucić. Piosenka jest za nimi w samochodzie, na urlopie, a nawet na spacerze. To, że jakiś kawałek podoba się i jest często puszczany w stacjach radiowych, to również zasługa słów. Warto się w nie wsłuchać, bo nie tylko same nuty są ważne, ale to, co autor chce przekazać. Szczególnie tekst obcojęzyczne, są ignorowane.

Oczywiście nie każdy z nas musi znać język inny niż nasz ojczysty, jednak słuchając często danego utworu warto zapoznać się ze znaczeniem jego słów. Przecież artyście na tym zależy. Tekst jego piosenki nie powstaje przypadkowo, o czymś śpiewa, z czymś się utożsamia, ma do przekazania swoje myśli lub też zwraca uwagę na ważne problemy. Zazwyczaj piszemy nie dla samego pisania, ale by słowa piosenki komponowały się z rytmem, były ciekawe dla szerokiego grona odbiorców i nie stanowiły błahostki obok, której przechodzi się obojętnie.

Inspiracją do napisania teksuy piosenki hip- hop czy rap, może być samo życie. Ten typ muzyki charakteryzuje się niebanalnymi tekstami. Zwykle są one naszpikowane dużą ilością słów pochodzących ze slangu. Dodatkowo sam język hip- hopu staje się slangiem. Na potrzeby tej twórczości powstają nowe ekspresywne słowa. Trzeba przyznać, że jest to muzyka o specyficznym klimacie a słuchacz skupia się głównie na przekazie słownym, mniej na rytmie.

Ten może być bardzo prosty, ubogi, liczy się ponad wszystko słowny przekaz. Często można zauważyć, że piosenki hip- hop czy z kategorii rap, są bardziej mówione niż śpiewane. Może to być prosty w przekazie i przyjemny tekst rymowany. Ale też spotykamy się z nieco cięższą i bardziej wymowną twórczością hip- hopową.

Niektóre osoby wprost mają do tego talent. Dlatego nie powinny pisać do przysłowiowej szuflady, ale dzielić się swoimi osiągnięciami. Być może zauważy je jakiś artysta. Obecnie każdy tekst chroniony jest prawami autorskimi, dlatego wiele osób czerpie z pisania i udostępniania swoich tekstów do piosenek korzyści.